Napsali o nás

Praktika sociálních demokratů: „Držhubné“ za tvrdý alkohol?

Machinace při hlasování v místních buňkách ČSSD ukazují, jak se pod zástěrkou „demokratických principů“ ve straně obchoduje s vlivem a politickou mocí. Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka si uvědomil, že pokud nezmění stranické struktury, ČSSD se ocitne na okraji politického dění.

Více zde

Tři flašky značkové whisky a podvody s kandidátkami jsou zahlazené! ČSSD má vážný problém. Co s tím Sobotka udělá?  zdroj: Krajské listy

O tom, jak také mohou vypadat demokratické procedury, informují pondělní Lidové noviny, vlastněné ministrem financí Andrejem Babišem. Když se v ČSSD na Praze 11 hlasovalo o obsazení vedoucích postů a sestavení kandidátních listin pro komunální volby, bylo prý třeba zbavit se nepohodlných osob. A když k tomu chyběly hlasy, nějaké se zkrátka přidaly. Kontroloři hlasování následně dostali lahve whisky, aby nic neviděli.

Více zde

Peníze z hazardu rozkmotřily sportovce

20.4.2015, Lidové noviny (str. 13), Tomáš Plnoň

V čele tělovýchovné jednoty na pražském Jižním Městě působí i exstarosta Dalibor Mlejnský. Velký počet sportovců ji opouští… Bývalý starosta Prahy 11 Dalibor Mlejnský (původně ODS, dnes JM-ND) musí mít velmi silný vztah ke sportu.

Více zde

Vzdal se funkce. Místostarosta Prahy 11 je znechucený chováním některých kolegů  

zdroj  4. března 2014 9:55 | ČTK

Místostarosta Prahy 11 Josef Belaník odstoupil ze své funkce. Rezignaci oznámil na dnešním zasedání zastupitelstva. Svůj odchod zdůvodnil ukončením současné vlny privatizace a také chováním některých členů koalice. Belaník zároveň opustil koalici. O odvolání Belaníka usilovala část sociální demokracie, ze které byl nedávno vyloučen. Konec ve funkci Belaník odůvodnil tím, že „stávající koalice již s dalším kolem privatizace obecních bytů nepočítá a současná vlna je úspěšně skončena“. „Dalším důvodem je chování některých členů současné koalice, které je neslučitelné s dobrými mravy,“ uvedl. Zastupitelům také řekl, že městská část ušetří na jeho výplatě.

Více zde